چگونه یک فریلنسر موفق شویم؟

چگونه یک فریلنسر موفق شویم؟

چگونه یک فریلنسر موفق شویم؟ چه کار هایی لازم است انجام دهیم تا مانند فریلنسر های حرفه ای شویم؟ و…

اگر شما فریلنسر تازه کار هستید، قطعا سوال هایی از این قبیل ذهن خلاق شما را درگیر کرده است. برای پاسخ به این سوال های مهم با ما همراه شوید.

روابط خود را با آدم ها دست کم نگیرید:

دوستان، آشنایان،فامیل وحتی افرادی را که صرفا یک بار ملاقات کردید، فراموش نکنید!

هر کدام از آن ها می توانند کارفرمای بعدی شمل یا پل و واسطی برای رسیدن به پروژه دیگری برای شما باشند.پس به آن ها اطلاع دهید و در جریان شان بگذارید که مشغول چه کاری هستید ودر چه حوزه ای تخصص دارید و تجربه، حرفه و توانایی های خود را به آن ها معرفی کنید.

فریلنسر موفق

برندینگ و شبکه های اجتماعی:

برند سازی شخصی را حتما جزو اولویت ها، برنامه ها و فعالیت های خودتان قرار دهید. اگر کسی شما را نشناسد، پروژه و پیشنهاد کار هم به سراغ تان نخواهد آمد.

هر چند برندینگ و کارهایی که باید که برای دیده شدن خود انجام دهید زمان بر وتا حدی خسته کننده و سخت هستند ولی اگر به درستی مدیریت شوند و ادامه پیدا کنند قطعا ارزش تلاش، زحمات و انرژی هایی که برایشان صرف کرید را خواهند داشت.

اهداف بدون برنامه صرفا یک رویا هستند:

اگر کار ها و فعالیت های زیای را در سر می پرورانید و برای پروژه های آتی و کسب و کار و درآمد خود خواب و خیال های زایدی دارید، همنی جا دست نگه دارید، چرا که بدون داشتن برنامه ریزی، تقسیم کارها به بخش های کوچک تر، زمان بندی و اولویت بندی های حساب شده و اصولی، آن افکار و رویا ها تا آخر تنها در ذهن شما باقی خواهند ماند و نمی توانند به واقعیت تبدیل شوند.

حواستان به فرصت های کوچک هم باشد:

هر پیشنهادی با هر شرایطی که به شما شد بدون لحظه ای درنگ باید آن را بپذیرید و هیچ کدام را از دست ندهید، صرفا میخواهم این نکته را یادآور شوم که فقط به دلیل کوچک، ساده یا کم درآمد بودن یک پروژه و پیشنهاد آن را رد نکنید و بیشتر درباره آن فکر و بررسی کنید.

رقبای خود را بشناسید:

از رقیبان، همکاران و افرادی که در حوزه کاری شما خدمات مشابهی را ارائه می دهند فراری نباشید و دوری نکنید. عملکرد شما وقتی بهتر می شود و می توانید بیشتر رشد کنید که از رقیب تان، سطح دانش، توانایی و فعالیت هایشان آگاه و باخبر باشید و دیدی کلی نسبت به آن ها و شرایط داشته باشید.

کارت ویزیت خودتان را آماده کنید:

 هر چند اکثر فریلنسرها به صورت مجازی و راه دور کار های خود را ناجام می دهند اما داشتن کارت ویزیت مخصوص به خودتان نیز خالی از لطف نیست و در مواجه با افراد و موارد و زمان هایی که می خواهید به صورت حضوری خود را معرفی کنید و درباره تخصص ها و مهارت های کاری و رزومه تان صحبت کنید، جنبه ای حرفه ای تر و رسمی تر به شما می دهد و همچنین احتمال در خاطر ماندن و به ذهن سپردن نام و حرفه شما را نیز در ذهن مخاطب بیشتر می کند.

مدیریت مالی داشته باشید:

چه یک فریلنسر با سابقه باشید یا اینکه به تازگی به این دنیا وارد شده باشید مدیریت مالی و حساب کتاب دخل و خرج و مدیریت درآمد هایتان چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت وگرنه حتی اگر درآمد چند ده میلیونی هم داشته باشید، بعد از مدت کوتاهی و وقتی مانده حساب تان را چک می کنید با صفر هایی بسیار کمتر از چیزی که در تصور داشتید روبرو می شوید.

برای خود زمان شروع و پایان کار تعیین کنید:

از ان جایی که اغلب فریلنسر ها در محیط خانه و جایی که زندگی می کنند به کار و فعالیت مشغول هستند کنترل زمان و ساعت کاری و تایم هایی که در این بین تلف می شود از اهمیت بیشتری برخوردار است و تاثیر مستقیمی بر بازده و بهره وری آن ها میگذارد.

فریلنسر موفق

بازخورد بگیرید:

هر از چند مدتی و بعد از انجام دادن پروژه ها از کارفرمایان خود و حتی مخاطبینی که شما را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند و نمونه کار ها وفعالیت های شما را دیده اند، بازخورد بگیرید، نظر خواهی کنید و از آن ها بخواهید که نقاط ضعف و مشکلات کارتان را به شما بگویند، به حرف های آن ها گوش دهید و نظر ها و صحبت هایشان را بررسی کنید و به آن ها توجه کنید.

فقط برای پول کار نکنید: 

مشخصا هیچ کس از پول بدنس نمی آید و همه ی این حرف ها و کارها هم برای این است که بازدهی و موفقیت خود ودر نتیجه تعداد پروژه ها، سفارشات و نهایتا درآمد خود را افزایش دهید ولی در این بین نکته دیگری نیزهست .اینکه صرفا به دنبال پول باشید و بخواهید برای هر کار و فعالیت خدمتی که ارائه می دهید پول بگیرید در دراز مدت باعث کاهش سود و اعتماد دیگران به شما و حتی منزوی و منفور شدن شما از نظر دیگران می شود!

مطالعه فراوان و به روز بودن:

یک فریلنسر موفق، در حین اینکه سرش شلوغ هست و کلی کار برای ناجما دادن دارد، اما با این حال علم و اطلاعات خود را با شرکت در سمینار و وبینار های آموزشی، مطالعه ی کتاب های تازه چاپ در زمینه فریلنسینگ، دیدن ویدئو های مختلف در یوتیوب و… به روز نگه می دارد و می داند که بهتر است دانسته های خود را در حیطه های مختلف فناوری و تکنولوژی افزایش دهد زیرا که ممکن است در چند سال آینده، بازارکار در یک زمینه نامناسب شود. در صورت این اتفاق، فریلنسر باهوش هیچ نگرانی ای ندارد زیرا می داند که می تواند در حوزه های دیگر نیز فعالیت کند.

سرعت بالا و مناسب در انجام کار ها:

 در دنیای کنونی که فریلنسر ها با یکدیگر رقابت های شدید و تنگاتنگی دارند، برگ برنده دست کسی است که سرعت انجام کارش بالاست زیرا که در ازای انجام هر چه سریعتر یک کار با کیفیت، می تواند مبلغ بالاتری برای پروژه پیشنهاد دهد.

دارای توانایی انعطاف پذیری بالا:

چون کار فریلنسینگ دارای محدودیت زمانی می باشد، خیلی خیلی کم پیش می آید که به خاطر سرعت بالای انجام کار، قسمتی از پروژه آن طور که باید، باب میل کارفرما نشود و یک فریلنسر موفق باید دارای روحیه ی انعطاف پذیری بالایی باشد که بتواند با تذکر ها و انتقاد های کارفرمایان به خوبی برخورد کند و نظرات را بپذیرد و کار را اصلاح نماید.

انجام کار در مکان های دلخواه:

یک فریلنسر موفق و باهوش باید بتواند درهر مکانی به کار بپردازد، حتی در شلوغی. زیرا فریلنسری که توانایی انجام پروژه در مکان های پرسر وصدا و شلوغ  را داشته باشد نشان دهنده ی تمرکز فراوان و بالای او می باشد.

اما بهتر است که یک فریلنسر برای کار خود ارزش قائل باشد و یک دفتر کار زیبا و مناسب برای خود تهیه کند.

ایجاد شور و انگیزه ی بالا برای خود: 

یک فریلنسر موفق برای اینکه خسته ی راه نشود، همواره برای خود انگیزه ی کاری ایجاد می کند و می داند که با هدف گذاری های با برنامه و پالش برانگیز، می تواند در کار خود بدرخشد.

یک فریلنسر باهوش و حرفه ای با در نطر گرفتن تمامی شرایط، به دنبال ایجاد کارآفرینی می باشد، بدین صورت که ابتدا و به صورت تنهایی کار خود را در منزل آغاز می کند و می داند که در ابتدای راه نیاز به تیم ندارد و سپس در کنار رشد خود یک تیم یا چندین تیم تشکیل می دهد. 

متمرکز شدن بر ایجاد هویت و شخصیت برندینگ:

همان طور که در قسمت های بالایی اشاره کردیم، یک فریلنسر باهوش فقط بر روی پول و کسب درآمد تمرکز نمی کند بلکه کیفیت بالای کار برای او حائز اهمیت می باشد. همین امر مهم باعث می شود که افراد بیشتری به او اعتماد  کنند و کارفرمایان و مشتریان جدید و بیشتری جهت سپردن پروژه ها به او مراجعه کنند. پس این وجه تمایز یک فریلنسر موفق با دیگر فریلنسرها می باشد.

همکاری با کارفرماها ومشتریان خاص، یکی از راه های ایجاد هویت برای یک فریلنسر موفق در دنیای فریلنسری می باشد.

دارای روابط اجتماعی و فن بیان بالا:

هنگامی که فریلنسر موفق نیاز است که یک پروژه سخت و سنگین را انجام دهد، در قسمتی از کار باید توضیحاتی را به کارفرما ارائه دهد، اگر فریلنسر دارای فن بیان بالایی باشد می تواند به درستی توضیحاتی را به کارفرما ارائه دهد. 

به عنوان مثال به یک مهندس معمار، پروژه طراحی یک مجتمع تفریحی را سپرده اند، او برای طراحی پلان آن مجموعه تفریحی از نرم افزار اتوکد استفاده می کند و برای توضیح قسمت هایی از پلان پیچیده ی ساختمان ها باید دارای هوش کلامی بالایی باشد تا بتواند به زبان عامیانه و نه علمی، پروژه را برای کارفرمایان شرح دهد ونشان دهد که در هر قسمت دقیقا چه کاری را انجام داده است.

پس یکی از رمز های ماندگاری یک فریلنسر موفق در تاپ ترین ها، همین مهارت های ارتباطی اصولی می باشند. این امر زمانی اهمیت و ارزش خود را نشان می دهد که او با کارفرمایانی با سلایق، علایق و خصوصیات اخلاقی متفاوت همکاری میکند و توانایی برآورده کردن نیازها وخواسته های ذهنی مشتریان را دارد.

این برآورده کردن صحیح، اصولی وکامل خواسته های کارفرمایان، به درک متقابل کارفرما و فریلنسر از صحبت های یکدیگر بستگی دارد.

بدون ديگاه

ارسال یک نظر