فریلنسینگ بین المللی

فریلنسینگ بین المللی

فریلنسینگ بین المللی به حوزه ای از کسب و کار می گویند که افراد فقط و منحصرا در داخل کشور پروژه دریافت نمی کنند، بلکه حوزه ی فعالیت آن ها در فراسوی مرز ها می باشد. 

فریلنسینگ بین المللی در حقیقت به معنای دستیابی به دریایی از پروژه های مختلف و متنوع جهانی، تعامل و ارتباط با کارفرما ها در خارج از کشور و دریافت پروژه هایی که با مبالغ ارزی حساب می شوند، می باشد.

رایا کالج با داشتن فریلنسرهای حرفه ای بین المللی با درآمد های دلاری، مفتخر به آموزش و همراهی شما می باشد. برای آموزش و اطلاعات بیشتر، حواستان به بوت کمپ رایا کالج باشد!!

این نکته را بدانید اگر شما قرار است کار فریلنسینگ بین المللی انجام دهید، مسلما مانند یک کارمند اداره، فقط به یک نفر جواب پس نمی دهید بلکه ممکن است برای چندین مشتری و کارفرما پروژه انجام دهید وشما به عنوان یک فریلنسر با اخلاق حرفه ای موظف هستید که جواب تمامی کارفرما ها را با صبر و حوصله بدهید.

نکته ی مهم تر این است که یک فریلنسر بین المللی قطعا چالش های بیشتری دارد و چالش هایش از جنس بین المللی می باشد.

قبل از اینکه به حوزه ی کار فریلنسینگ از جنس بین المللی بپردازیم، می خواهیم شما را با چالش ها ومصائب فریلنسینگ داخلی و یا ایرانی آشنا کنیم. 

برای یک فریلنسر ایرانی، هر اتفاقی که درهرجای کشور و یا خارج کشور می افتد مانند نوسانات بورس و ارز های مختلف و…، قطعا در کار او تاثیر گذار بوده و او را درگیر می کند، همین امر موجب می شود معمولا فریلنسر های ایرانی از درآمد های خود با توجه به میزان کاری که انجام می دهند، ناراضی باشند.

فریلنسینگ بین المللی

حال به فریلنسر های بین المللی می پردازیم، این مدل فریلنسر ها معمولا به دلیل تعاملات و معاشرت های بالا با سایر کارفرما ها، شرکت در دوره های آموزشی مربوط به تخصص خود ومطالعه ی فراوان، داده ها واطلاعات زیادی در ذهن جای می دهند اما ازین دانش خود به صورت بهینه استفاده می کنند یعنی به صورت پراکنده و نامنظم از تمامی اطلاعات خود استفاده نکرده و این اطلاعات را کامل آنالیز نمی کنند بلکه از آن داده هایی استفاده می کنند که به دردشان می خورد و مرتبط به کارشان است.

یک فریلنسر بین المللی که در ایران ساکن بوده و پروژه ای از کشور کانادا به دستش می رسد، موظف می باشد که قوانین و استاندارد های داخلی کانادا را در خصوص آن پروژه ای که می خواهد انجام دهد بداند و به آن ها احترام بگذارد، همین مسئله ی احترام به قوانین در وهله ی اول باعث می شود او یک فریلنسر کاردرست و با اخلاق در زمینه ی بین المللی شناخته شود ودوم اینکه میزان اعتماد کارفرماها به او بیشتر شده و در نهایت باعث برند شدن نام او می شود واین گونه است که این عوامل سبب افزایش روز به روز درآمد ارزی او می شوند. اما بهتر است فریلنسرهای بین المللی این موضوع را بدانند که قوانین کشورها و یا حتی قوانین ایالت های مختلف یک کشور، با یکدیگر متفاوت می باشند و او وظیفه دارد قبل از به انجام رساندن پروژه ی خود، قوانین کشور مربوطه را با دقت مطالعه کند تا در آینده برای اعتبارش مشکلی پیش نیاید.

در کنار خوبی های فریلنسری بین المللی به یکی از چالش های آن می پردازیم:

یکی از چالش ها و مسائل مهمی که فریلنسر های بین المللی با آن دست و پنجه نرم می  کنند، تکنولوژی های جدید و به روز می باشد. به عنوان مثال شما در ایران زندگی می کنید و یک پروژه ای از خارج از کشور به دست شما می رسد اما آن تکنولوژی مربوط به پروژه ی مد نظر احتمال دارد در داخل کشور نباشد. ممکن است شما توانایی و علم و سواد انجام آن پروژه را داشته باشید ولی تکنولوژی آن پروژه در داخل کشور در اختیار شما نمی باشد. این موضوعی است که باید بهش پرداخته شود و بدانید که برطرف نکردن این گونه مسائل، باعث ایجاد مشکلات عمودی و افقی می شود و در نهایت موجب به وجود آمدن چالش های بزرگتر می شود. بگذارید در خصوص این مسئله واضح تر برایتان توضیح دهیم، فرضا شما یک فریلنسر بین المللی در زمینه ی بازی سازی می باشید و به شما پروژه ای در خصوص ساخت و طراحی یک بازی استراتژی جنگی سپرده می شود، ممکن است شما در خصوص علم بازی سازی اطلاعات فراوانی داشته باشید اما به دلیل نبود برخی از وسایل و تکنولوژی های به روز در زمینه ی طراحی بازی با مشکلاتی رو به رو شوید. اما نگران نباشید زیرا که در دنیای کنونی این قبیل از مشکلات به زودی حل خواهند شد و قطعا شما به آن موفقیت هایی که در زمینه ی فریلنسینگ بین المللی در ذهنتان است خواهید رسید.

چگونه فریلنسر بین المللی شویم؟

اکنون که با فریلنسینگ بین المللی آشنا شدید، ممکن است این سوال در ذهنتان مطرح شود که چگونه فریلنسر بین المللی شویم؟

1. ابتدا از خودتان شروع کنید، یعنی به خود شناسی برسید و خودتان و کسب و وکارتان را تحلیل کنید. شما می توانید با خواندن کتاب ها وشرکت در همایش های مختلف در زمینه ی خودشناسی، استعدادها، مهارت ها، توانایی ها وعلایق مختلف خود را شناسایی کرده و در راستای آن ها فریلنسینگ بین المللی را در زمینه ی تخصصی ای آغاز کنید.

2. نکته دوم این است که یک فریلنسر بین المللی که زمینه ی کاری اش بسیار گسترده می باشد، حتما باید یک رزومه ی حرفه ای پایه به زبان بین المللی انگلیسی بسازد تا کارفرماهای خارج از کشور با توانایی و یا توانایی های او آشنا شوند.

3. شما به عنوان یک فریلنسر بین المللی قبل از اینکه زمینه ی کاری خود را به صورت تخصصی آغاز کنید، از اطرافیان و آن کسانی که شما را می شناسند بخواهید تا نقد های مثبت و منفی را در موردتان ارائه دهند. این کار دو تا وجه دارد، اول اینکه ظرفیت شخصیتی یا به اصطلاح جنبه ی شما بالا می رود، دوم اینکه متوجه می شوید عملکرد شما در انجام چه کارهایی عالی و یا ضعیف می باشد. پس بدانید که این گونه نقد ها است که مشتری ساز و پولساز است زیرا شما هر چقدر که به شناخت بیشتر در مورد شخصیت و توانایی های خود برسید، زمینه ی کسب درآمد بیشتری نیز برایتان فراهم می شود.

4. یک فریلنسری که میخواهد در حوزه ی بین المللی حرفه ای و کاربلد شود، بهتر است که به کارمندی فکر نکند. پس اگر شما تصمیم دارید یک فریلنسر خبره شوید، با توجه به توانایی های خود بروید یک سری اطلاعات صحیح کسب و فرآیند هایی را طی کنید تا بتوانید یک فریلنسر با مهارت شوید.

نحوه ی تبلیغ کار یک فریلنسر بین المللی

  • توجه داشته باشید که آیدی در پلتفرم های مختلف و وب سایت داشته باشید زیرا با پیشرفت تکنولوژی و استفاده ی فراوان مردم از فضای مجازی، احتمال شناخته شدن شما از این طریق بالا است. حواستان باشد که آیدی و وب سایت خود را روزانه و مداوم چک کنید و پیام ها را حتما جواب دهید.

 بیایید با هم صادق باشیم! یک فریلنسر اگر پیامی را بی جواب بگذارد، قطعا کسب و کارش دچار چالش خواهد شد.

  • قبل از شروع کار خود به صورت تخصصی، مخاطب هدف خود را شناسایی کنید. به عنوان مثال شما یک برنامه نویس در زمینه ی فرانت اند یا Front End ( برنامه نویس فرانت اند بخش های قابل مشاهده توسط کاربر در یک سایت را کد نویسی می کند یعنی کسی است که چیزی را طراحی می کند که کاربر می تواند آن را مشاهده کند ) هستید و با شناسایی مخاطبین هدف خود در می یابید که علاقه و انتخاب آن ها بیشتر به چه سمت و سویی می باشد وآن شناخت را در کار خود به کار می برید. همین امر باعث می شود مشتریان و کارفرمایان متوجه شوند که شما منظور آن ها را می فهمید و درک می کنید، در نتیجه به شما اعتماد خواهند کرد و پروژه های متنوعی را در اختیارتان قرار می دهند.
  • حتما کارت ویزیت داشته باشید. ممکن است این سوال در ذهنتان به وجود بیاید که خب من فریلنسر بین المللی هستم، چه نیازی به کارت ویزیت دارم؟ جواب این است که شما ممکن است به خارج از کشور بروید و یا اصلا در یک کنفرانس و همایش مهم بین المللی شرکت کنید. پس در این گونه رویداد ها می توانید جهت تبلیغ کار خود کارت ویزیتتان را به افراد مختلف دهید.

شما بهتر است با توجه به حوزه ی تخصصی کارتان، از رنگ و لگوی مناسب بر روی کارت خود استفاده کنید. فقط این نکته را بدانید که کارت ویزیت حتما فضای خالی داشته باشد یعنی جوری باشد که افراد دیگر بتوانند بر روی آن چیزی بنویسند. برای مثال شما وقتی به یک کنفرانس رفتید، علاوه بر شما چندین نفر دیگر نیز کارت های ویزیت خود را جهت تبلیغ کسب و کارشان بین افراد حاضر پخش کرده اند.

اما اون کسی که مثلا بیست تا کارت ویزیت از افراد مختلف دریافت کرده یادش نمی ماند که آن کارت ها را از چه کسانی گرفته، پس بهتر است که کارت شما فضای خالی ای داشته باشد تا آن فرد بتواند این یادداشت را بنویسد که این کارت متعلق به چه کسی است و مثلا در حوزه ی تولید محتوا در استارتاپ فعالیت می کند و این فرد را در کنفرانس بازاریابی دیدم.

به این نکته توجه داشته باشید که بر روی کارت ویزیت های خود بارکد (QR Code) داشته باشید. بارکد جوری باشد که آن مخاطبینی که کارت شما را می گیرند، بتوانند آن را اسکن کنند و سریعا اطلاعات تماس و آیدی های شما را وارد کنند و همیشه این اطلاعات وارد شده را در دستگاه خود دارند، در صورتی که کارت ویزیت ممکن است بعدا از بین برود.

  • یک فریلنسر باهوش از جنس بین المللی باید روش بازاریابی محصول و خدمات حوزه ی تخصصی خودش را حتما بلد باشد وهمچنین روش تبلیغ خدمات حوزه ی مخصوص به خودش را نیز حتما یاد بگیرد و در حوزه ی خود به صورت حرفه ای تولید محتوا انجام دهد.

پس حواستان باشد که بازاریابی محتوایی با تبلیغ محتوا تفاوت دارد.

نویسنده: مینا بهرامی

بدون ديگاه

ارسال یک نظر